Новости

Жито маркети – Team building 2017

image-0-02-05-45c38bfa7896d91d8ee989be80eea9e06e348f08af4b389afe4d561a1b1d533e-V

Оваа година на 20-ти и 21-ви октомври во хотел Молика, Пелистер со тимот на раководители и менаџери на сите 54 Жито маркети низ Македонија се дружевме и разменувавме … [Read more...]

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

2

ДПТУ „ЖИТО“ ДООЕЛ Велес го отворија својот прв објект во општина Петровец. Со новоотворениот Жито маркет, граѓаните од оваа општина добија модерен супермаркет … [Read more...]

Нов Жито маркет во Битола

20280383_1084766091625139_405588392344446972_o

На 26.07.2017 Жито Маркети го отворија својот втор маркет во Битола, вкупно 53-ти во Македонија. Новиот маркет се наоѓа на улица Леринска, брoj 41, во населбата Областа, во … [Read more...]

Снимање на „Зелено, жолто, црвено“ во Жито маркетот во Ново Лисиче

18788825_10211678248664321_636158712_n

Голема чест и задоволство ни беше да бидеме домаќини на снимањето на едукативна емисија на МТВ - „Зелено, жолто, црвено“ со учениците од О.У. Браќа Миладиновци - … [Read more...]

Честит Велигден!

veligden za vesnik web12

[Read more...]

Жито маркети – дел од SuperBrands 2016

Љ

Жито маркети важат за најраспространетиот ланец на супермаркети во Македонија и се еден од водечките брендови во својата област, како по уделот кој го имаат на … [Read more...]

Добитници на наградите од нашата Голема наградна игра – „Навика да освојам повеќе“

dobitnici

Комплетна листа на добитниците на награди од нашата Голема наградна игра - „Навика да освојам повеќе“ чие извлекување се одржа на 22.10.2016 на платото пред Жито Ване … [Read more...]

„Жито маркети“ има потреба од продажен персонал во Виница

vinica

[Read more...]

„Жито маркети“ има потреба од продажен персонал во Кочани

kocani

[Read more...]

Голема наградна игра на Жито Маркети!

жито кавер ни

Бесплатно зачлени се во клубот на верни купувачи на Жито маркети, пазарувај и освој вредни награди! Со собрани 10 поени добивате купон за учество кој пополнет со … [Read more...]