Новости

Нова летна акција во Жито Ване!

жито ване1

Летото е во полн ек, а ние го разубаввуаме со супер ниски цени на сезонските производи во Жито Ване. Повелете!  … [Read more...]

Промотивна акција на брендот Галеб во Жито маркети!

Plakat_B2

Одлична промотивна акција во Жито маркетите за љубителите на слаткиот вкус на Галеб! Купувајте производи на Галеб во периодот од 25.07-10.09.2016г. и не заборавајте да ја … [Read more...]

Со правилна исхрана до подобро здравје

zdravahrana

Изминативе неколку месеци во Жито маркетите во Скопје организиравме низа настани со порака ‘’СО ПРАВИЛНА ИСХРАНА ДО ПОДОБРО ЗДРАВЈЕ’’. Во пријатна атмосфера, … [Read more...]

Најдобрите ги поддржуваат најдобрите

dnkcover

Нов, трет по ред албум на македонското РНБ дуо ‘’ДНК’’. Одлична промоција на еден уште поодличен склоп од 12 композиции квалитетна македонска музика. Честитки, им … [Read more...]

ЕВРО 2016 навивање, забава и награди со Жито маркети!

13445287_776276025807482_6146045091222570816_n

Жито маркети во одлична атмосфера, со навивачки дух, бројни награди и изненадувања организираа низа настани ширум Македонија за време на одржувањето на Европското … [Read more...]

Среќен 4ти роденден Жито Ване!

RODENDEN_4

'Ви благодариме што присуствувавте на незаборавната прослава за 4тиот роденден на Жито Ване! Се надеваме дека си поминавте одлично и дека овој настан ќе Ви остане … [Read more...]

Novogodisna promotivna akcija

ZM Novogodisna Akcija Flyer-page-001

[Read more...]

Жито маркети и Кожувчанка ја остварија донацијата во Клиниката за Гинекологија во Скопје

kozuvcanka_zito_humanost

Жито маркети и Кожувчанка ја остварија донацијата во Клиниката за Гинекологија во Скопје Жито Маркети и Кожувчанка успешно ја завршија својата заедничка … [Read more...]

Октомври – месец на акции во Жито маркетите

mesec_akcii_mal

[Read more...]

Караванот на Жито Маркети „Награди за насмевки“ продолжува и оваа есен

Karavan_1

Жито Маркети, од 5ти септември, со старт од населба Илинден, Скопје, го продолжува успешниот караван „Награди за насмевки“. Во текот на наредните месеци, … [Read more...]