Бисквит торта

бисквит-торта

1. Млекото се става да врие со 250гр. шеќер, 1 ванила и 100гр чоколадо за готвење.
2. Посебно маргаринот да омекне па се меша со 6 лажици брашно и 2 лажици какао. Откако убаво ке се измеша се додава полека во млекото се меша постојано убаво да згусне.
3. Уште жежок филот во него ги кршиме бисквитите, претураже во калап за торти бр.24 и ставаме во фрижидер да стврдне. Украсувате по желба.

Состојки
  1. 700мл Млеко
  2. 250гр Шеќер
  3. 1 Ванила
  4. 100гр Чоколадо за готвење
  5. 1 коцка Маргарин
  6. 6 лажици Брашно
  7. 2 лажици Какао
  8. 400гр Бисквити

Коментари

Слично:

Следете не :

Видео на неделата