РЕЦЕПТИ

мини-ролат-со-кокос

Мини ролати со кокос

Мини кокос ролати превкусни и лесни за подготовка. 1. Прво го правиме бисквитот, јајцата ги матиме со шеќерпт и ванилата па ги додаваме млекото и

Повеќе »
бисквит-торта

Бисквит торта

1. Млекото се става да врие со 250гр. шеќер, 1 ванила и 100гр чоколадо за готвење. 2. Посебно маргаринот да омекне па се меша со

Повеќе »
coko

Торта со кафе

Брза, лесна и вкусна торта која сигурна сум дека многу ќе ви се допадне. 1. Го раствораме најпрво кафето. Во подлабок сад ги ставаме брашното,

Повеќе »

Кремасти бомбици

1. Во сад на оган растопете ја млечната чоколада. Додајте ја пополека слатката павлака. Разматете убаво да се соединат. Мешајте ќе се позгусне. Бисквитите измелете

Повеќе »